An-Sofie Heinen

Bewegingstherapeut

Team Mortsel

“Body and mind in (slow)motion.”

Ik hield altijd al van bewegen

Op mijn vijfde begon ik als klein meisje traag en zacht te bewegen met klassiek ballet, om als tiener over te schakelen naar sneller, harder en meer competitie met hockey en tennis.

Ook in het middelbaar koos ik voor veel beweging op school met Sport-wetenschappen, en van daaruit was de studie kinesitherapie een logisch vervolg.

Waar ik eerst zowel op privévlak als in de klassieke kine altijd maar doorging en steeds aanstond, kwam ik stilaan als therapeut bij de tragere en zachtere aanpak terecht. Ik kreeg ook meer interesse om het lichaam als één geheel te benaderen: ik specialiseerde mij in manuele lymfedrainage, relaxatietherapie, pilates en uiteindelijk ook in fasciatherapie met zijn slow movement (bewegingstherapie).

Na al die jaren kwam ik niet alleen als persoon, maar ook als therapeut (terug) dichter bij mezelf. Tot op vandaag blijf ik daar verder in groeien.

Vertragen, verzachten, ontspannen — om van daaruit in beweging te komen.

Wat is slow movement?

Bij slow movement uit de fasciatherapie zetten we heel jouw lichaam (opnieuw) in beweging: we nemen letterlijk elk deeltje mee.

Waarom traag bewegen? Omdat jij en je zenuwstelsel dan bewuster kunnen voelen wat er gebeurt. Wat beweegt er mee, wat niet? Zijn alle deeltjes samen mee? Waar start de beweging? Zo leert je lichaam er veel meer uit en kan het beter integreren.

Uiteindelijk zorgt dat voor vloeiendere, coherente bewegingen. Je bewegingen kosten niet alleen minder moeite, het heeft ook een positief effect op hoe je je voelt als persoon: lichaam en geest in hun geheel.

Voor wie en wanneer is slow movement geschikt?

  • voor iedereen die bewuster wil bewegen
  • bij chronische klachten die vragen om zachte, rustige bewegingen
  • voor wie al fasciatherapie of een andere vorm van lichaamsgerichte therapie volgde en meer herhaling en integratie wil
  • als voorbereiding op andere bewegingsvormen zoals pilates, krachttraining of joggen
  • voor wie vaak gejaagd is en nood heeft aan vertragen

Wat breng je mee?

  • je eigen matje en een dekentje of kussen
  • comfortabele kledij waarin je vrij kan bewegen
  • bij een 1-op-1-sessie: eventueel je kinevoorschrift en je identiteitskaart

Praktisch

  • Losse les: € 25 per les (60 min)
  • Reeks van 5 weken: € 115 voor 5 lessen (telkens 60 min)
  • 1-op-1-sessie: € 63 (45 min), gedeconventioneerd
  • Alle lessen en sessies gaan door bij Vita Mortsel.
  • Voor de groepslessen schrijf je zelf in en betaal je online via de kalender van Praktijk Anso.

Een afspraak maken met An-Sofie Heinen?

Bel of mail rechtstreeks, of neem contact op via de praktijk. We helpen je graag verder.